FARSKÉ OZNAMY 22.11. 2020

TRIDSIATA ŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ – KRISTA KRÁĽA

Sv. Ondreja Dung-Laka, kňaza a spoločníkov, mučeníkov, spomienka

+ Ľudmila Mináriková r. Radvanová 66 r.

Sv. Kataríny Alexandrijskej, panny a mučenice, spomienka

Panny Márie v sobotu, spomienka

PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

Požehnanie adventných vencov

Zbierka na charitu

1. Dnes sa po sv. prijímaní pred vyloženou Oltárnou sviatosťou pomodlíme modlitbu zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Je tu možnosť získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

2. V piatok bude sv. omša v Štiavniku o 17.00. Vo Hvozdnici budú sv. omše v pondelok, v piatok a v sobotu, vždy večer o 18.00, v stredu tam bude pohrebná sv. omša o 13.00.

3. Budúca nedeľa je Prvá adventná a začína sa ňou obdobie prípravy na slávnosť Narodenia Pána. Vo sv. omšiach (aj v sobotu večer) budeme požehnávať adventné vence, ktoré si so sebou prinesiete. V Štiavniku ich môžete položiť pred sv. omšou na bočné oltáre a aj pod ne a vo Hvozdnici pod oltár, kde ich v úvode sv. omše požehnáme.

4. Na budúci nedeľu sa koná tradičná jesenná zbierka na charitu. Všetkým darcom vyslovujeme v mene pracovníkov charitných diel na Slovensku, úprimné Pán Boh zaplať za vaše milodary. Viac informácii nájdete na plagátoch a na webovej stránke charitaza.sk.

5. Vo farnosti Sverepec chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci: Marián Starovský, pochádzajúci z farnosti Štiavnik a Jaroslava Horváthová, pochádzajúca z farnosti Sverepec. Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.

6. Pripomíname vám, že kostoly sú otvorené na 50% kapacity miest na sedenie. Je potrebné sedieť šachovnicovo, a vždy nechať vedľa seba voľné miesto z každej strany. Zároveň nezabudnime dodržiavať aj dlhodobé hygienické opatrenia.