FARSKÉ OZNAMY 4.10. 2020

Výročie posviacky katedrálneho chrámu Najsvätejšej Trojice v Žiline, sviatok

Poďakovanie za 50 r. manželstva a prosba o zdravie a BP

DVADSIATA ȎSMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

1.  Od  1.10. 2020 nesmie max. počet účastníkov na jednej sv. omši prekročiť 50 osôb, vrátene kňaza a asistencie. Pri vchode do kostola (v Štiavniku  sa bude vchádzať len cez bočný vchod od fary) bude v predsieni košík s očíslovanými kartičkami. Veriaci si po dezinfekcii rúk vezme jednu kartičku so sebou do lavice a po skončení sv. omše ju opäť vráti do košíka. V žiadnom prípade si ju z kostola neodnášame! Keď sa pred sv. omšou kartičky v košíku minú, ďalšie osoby už nemôžu vojsť do kostola. V kostole majme správne nasadené rúško, dodržiavajme od seba odstup 2 metre a to aj pri čakaní pred kostolom! Kostoly sa budú otvárať vždy 15 min. pred sv. omšou.  Spievať a hrať sa bude len v sobotu večer vo Hvozdnici a v nedeľu, inak budú recitované sv. omše. Pobožnosti (posvätný ruženec, adorácia) sa v kostoloch a ani pred kostolom nebudú konať až do odvolania a nebudeme sa modliť ani tradičné modlitby pred a po sv. omši. Modlite si ich súkromne vo svojich domácnostiach.

Zároveň vás chceme úprimne poprosiť, aby ste počas sv. omše nezostávali v okolí kostolov, nakoľko by tým bola prekročená kapacita zúčastnených na jednom hromadnom podujatí a farnosti hrozí pokuta 20.000 euro.

Slovenskí biskupi udelili od 1.10. 2020 až do odvolania dišpenz od povinnosti zúčastniť sa na nedeľnej sv. omši a rovnako povzbudzujú zvlášť rizikové skupiny k využitiu televízie, rádia, či internetu, k účasti na sv. omšiach a duchovnom sv. prijímaní.

Koronavírus je spojený s väčším zdravotným rizikom najmä pre starších ľudí. Svoju prítomnosť na bohoslužbách, nech preto veriaci vo vyššom veku, rozumne a zodpovedne zvážia. Buďme ohľaduplní, buďme vzorom dôvery v Boha!

2. Dnes si môžete zakúpiť nové číslo časopisu Naša žilinská diecéza za cenu 50 centov.

3. V stredu bude sv. omša vo Hvozdnici o 18.00.

4. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci: Štefan Šelmek a Michaela Čupcová, obaja pochádzajúci z farnosti Štiavnik. Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.