NOVÉ HYGIENICKĚ PRAVIDLÁ OD 1.10. 2020

Rímskokatolícka Cirkev Farnosť Štiavnik oznamuje veriacim, že od dnes t.j. 1.10. 2020 nesmie maximálny počet účastníkov na jednej sv. omši prekročiť 50 osôb, vrátane kňaza a asistencie. Pri vchode do kostola budú od zajtra kartičky s číslom, ktoré si prichádzajúci vezme do lavice. Keď sa kartičky minú, ďalšie osoby už nemôžu vojsť do kostola. Zároveň vás chceme úprimne poprosiť, aby ste počas sv. omše nezostávali v okolí kostola, nakoľko by tým bola prekročená kapacita zúčastnených na jednom hromadnom podujatí.

Pripomíname, že slovenskí biskupi od 1.10. 2020 udelili v súčasnej situácii dišpenz od povinnosti zúčastniť sa na nedeľnej sv. omši a rovnako povzbudzujú zvlášť rizikové skupiny k využitiu televízie, rádia, či internetu, k účasti na sv. omšiach. Koronavírus je spojený s väčším zdravotným rizikom najmä pre starších ľudí. Svoju prítomnosť na bohoslužbách nech preto veriaci vo vyššom veku rozumne a zodpovedne zvážia.

Ďalšie informácie sa dozviete v priebehu nasledujúcich dní na webovej stránke Farnosti Štiavnik a sociálnej sieti.

Buďme k sebe maximálne ohľaduplní a rešpektujme nariadené hygienické opatrenia. Ďakujeme vám za porozumenie.

Vaši kňazi