FARSKÉ OZNAMY 27.9. 2020

DVADSIATA SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Sv. Františka Assiského, slávnosť

Hodová slávnosť v Štiavniku

1. V utorok bude sv. omša vo Hvozdnici o 18.00, v stredu tam sv. omša nebude.

2. V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci október. Žiaci, prídete sa vyspovedať v pondelok po vyučovaní od 12.15 -  13.30 v Štiavniku.  Spovedať v kostoloch budeme nasledovne:

Štiavnik: v stredu pred sv. omšou od 14.30  - 17.00, Hvozdnica: vo štvrtok pred sv. omšou od 15.00 – 17.00.

Prvopiatkových chorých navštívime tak ako zvyčajne. Na prvý piatok bude sv. omša v Štiavniku aj ráno o 6.25. Oltárnu sviatosť vystavíme vo farskom kostole k tichej poklone od 16.00, zároveň je tu priestor sa vyspovedať do 18.00 a o 18.10 sa pomodlíme Litánie a prijmeme eucharistické požehnanie. Vo Hvozdnici bude vystavená Oltárna sviatosť a možnosť sa vyspovedať od 16.00 do sv. omše, ktorá bude o 17.00. Pobožnosť bude po sv. prijímaní spojená s eucharistickým požehnaním. V sobotu bude v Štiavniku len sobášna sv. omša.

3. V nedeľu slávime vo farnosti štiavnické hody. Vo všetkých sv. omšiach vo farnosti bude tradičná hodová zbierka, ktorej výťažok bude použitý na potreby našej farnosti. Slávnostnú sv. omšu o 10.20 bude celebrovať vdp. Ivan Kňaze, národný riaditeľ Pápežských misijných diel na Slovensku.

4. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci: Tomáš Palko a Jana Machciníková, obaja pochádzajúci z farnosti Štiavnik. Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.

5. Vstupujeme do mesiaca október, ktorý je misijný mesiacom, ale zároveň aj mesiacom posvätného ruženca. V tomto mesiaci modlitbou posvätného ruženca môžeme získať úplné odpustky.

6. Úprimne a zo srdca chceme poďakovať birmovancom za upratovanie kostola a jeho okolia, miništrantom, spevákom, hudobníkom, aranžérkam, katechétkam, gazdinkám, animátorom a všetkým Bohu známym, ktorí svojou ochotnou a obetavou službou prispeli k dôstojnému priebehu slávnosti birmovania! Nech vás Pán obdarí hojným božím požehnaním!