FARSKÉ OZNAMY 1.1.2017

Za šťastný pôrod

+ Peter Novák 53 r.

Sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánskeho, biskupov a učiteľov Cirkvi, spomienka

Za božiu pomoc a trpezlivosť v chorobe a starobe našej sestry

Najsvätejšieho mena Ježiš, spomienka

+ Margita Bočincová 80 r.

ZJAVENIE PÁNA,

slávnosť

Požehnanie vody a domov

Za zdravie a božiu pomoc pri operácii našej sestry

KRST KRISTA PÁNA, sviatok

1. Dnes sa vo všetkých sv. omšiach koná výročná farská ofera na potreby farnosti, všetkým darcom vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať za milodary. Popoludní adorácia a Korunka Božieho milosrdenstva vo farskom kostole nebude. Chodievajme na sv. prijímanie aj dlhší čas, je treba vždy si vzbudiť úprimnú ľútosť nad svojimi hriechmi.

2. V utorok a vo štvrtok budú v Štiavniku sv. omše ráno o 6.45, v pondelok a v stredu o 17.00 a vo Hvozdnici len v utorok o 14.00 – pohrebná.

3. V piatok je slávnosť Zjavenia Pána (Traja králi). Je to cirkevne prikázaný sviatok. Sv. omše budú ako v nedeľu, navyše vo Hvozdnici aj o 11.00. Budeme v nich požehnávať trojkráľovú vodu a kriedu. Popoludní od 14.00 budeme požehnávať nové a obnovené domy, ktoré ste nahlásili v sakristii v Štiavniku i vo Hvozdnici.

4. Prvopiatkovým chorým prinesieme sv. prijímanie v tomto týždni nasledovne: v Štiavniku už v stredu od 9.00 (horný aj dolný koniec v jeden deň) a vo Hvozdnici až vo štvrtok ráno od 9.00. Spovedať ich však budeme až začiatkom februára. Domov dôchodcov navštívime v utorok o 9.30.

5. V sobotu o 8.30 bude na fare krstná náuka a po nej vysluhujeme sviatosť krstu.

6. Vyšlo novoročné číslo časopisu Naša Žilinská diecéza. Je k dispozícii na stolíkoch. Cena je 50 centov. Stolové kalendáre na stolíkoch si môžete vziať zadarmo do svojich domácností.

7. Veriaci, ktorých nenavštívili koledníci doma a chceli by finančne podporiť Dobrú novinu, môžu tak urobiť ešte dnes a v pondelok. Pokladničky Dobrej noviny nájdete na stolíkoch. Vďaka za všetky vaše milodary.

8. Pre veľký záujem nás organizátori opäť pozývajú na reprízu filmu s názvom Ako to dokázali – silné príbehy zo života najstarších obyvateľov obcí Štiavnik a Hvozdnica, dňa 14.1. (sobota) o 15.00 v Kine Mier v Považskej Bystrici. Viac info a predaj lístkov na stránke www.akotodokazali.sk a na nástenke kostola.